راهنمای سایت

چاپ عکس روی تی شرت

امروزه صنعت مد و پوشاک رشد چشمگیری داشته و تنوع در پوشش لباس ها با مدل های مختلف، و رنگ و طرح های گوناگون بسیار زیاد شده است. با این وجود هنوز هم گاهی انتخاب لباس برای افراد، با سلیقه های مختلف مشکل است و حتی برخی اوقات بالاجبار از بین مدل ها و طرح های موجود، یکی را انتخاب می کنند.
با پیشرفت صنعت چاپ، امکان چاپ نه تنها روی کاغذ بلکه روی تقریبا هر چیزی مثل انواع پارچه (پارچه های نخی، پنبه ای، متقال و …) و انواع کاشی و سرامیک میسر گردید. و در نتیجه نه تنها این امر موجب افزایش خلاقیت در طرح ها و رنگ ها شد بلکه این امکان را به افراد مختلف می دهد تا طرح های موردعلاقه و با سلیقه خودشان را داشته باشند. امروزه شرکت ها و مراکز چاپ لباس، طرح های سفارشی هر فرد را به دلخواه او، روی تیشرت، لیوان، کلاه و … چاپ می کنند و بدین صورت رضایت تمام سلیقه ها را جلب می نمایند.
چاپ عکس روی تیشرت و لباس به روش های مختلف و با دستگاه های گوناگونی انجام می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از انواع چاپ تیشرت بصورت گام به گام و تصویری آشنا کنیم.


برای شروع کار ابتدا طرح در یک نرم افزار گرافیکی مانند کورل دراو طراحی می شود، و بصورت دیجیتالی رنگ های قابل استفاده برای چاپ روی تیشرت جدا می شوند.

طراحی عکس برای چاپ روی تیشرت

بعد از اینکه طرح آماده شد، روی ورقه های شفافی به رنگ مشکی چاپ می شود.

چاپ عکس روی تیشرت

مرحله بعد، اتاق تاریک است. در این اتاق شفافیت رنگ ها اندازه گیری و تراز شده و در نقاط صحیح صفحه های چاپ ثبت می شوند. این صفحه ها با امولیسیون ضد حساسیت عکس پوشش داده شده اند. بسیار مهم است که این مرحله به درستی انجام شود. اگر ترازها درست نباشند بخصوص از بالا به پایین، ممکن است کار، غیرقابل چاپ شود و یا نیاز باشد صفحه ها دوباره بازسازی گردند.

چاپ عکس روی تیشرت

سپس صفحه ها باید برای مدت زمان مشخصی مثلا 8 دقیقه ( مدت زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد) در معرض نور UV قرار بگیرند. انتقال طرح با کیفیت و واضح، وابسته به   وزن روی صفحه ها و میزان تماس با میز نور دارد.

چاپ عکس روی تی شرت

درمرحله بعد صفحه ها شسته می شوند. با پاشیدن آب پرفشار به آنها به سمت پایین، نواحی سیاه شستشو شده، سپس صفحه، خشک شده و مجددا در معرض اشعه UV قرار می گیرد.

مراحل چاپ عکس روی تی شرت

قدم بعدی تنظیم دستگاه چاپ و جوهر است. این مرحله ای است که رنگ ها روی صفحه چاپ تراز می شوند.

چاپ عکس روی تیشرت

گاهی چاپ های تستی زیاد و ترفندهای جزئی لازم است تا رنگ ها بطور کامل در چاپ درست از آب دربیایند. این کار بسیار چالش برانگیز است زیرا نواحی زیادی در چاپ وجود دارد که خطوط ریز در آن ها دیده می شود. به هرحال تست روی این صفحه ها مطمئنا ارزان تر از تست روی تی شرت است.

چاپ عکس روی تی شرت

وقتی طرح و خطوط چاپی در صفحه های تست تراز شد و رنگ ها بطور کامل چاپ شدند، نوبت به تی شرت است که روی صفحه چاپی قرار گیرد.

مراحل چاپ عکس روی تیشرت

هنگام چاپ رنگ ها روی تی شرت مشکی لازم است که یک رنگ سفید بعنوان پایه چاپ گردد. این کار باعث می شود که رنگ ها درخشان تر به نظر برسند، در غیر اینصورت رنگ ها روی تیشرت بی روح دیده می شوند.

مراحل چاپ عکس روی تی شرت

برای اینکه جوهر خشک شود و به خوبی به پیراهن بچسبد باید تا 330  درجه فارنهایت گرم شود. از این خشک کن برای پاک کردن رنگ های بین چاپ استفاده می شود تا لکه دار نشوند.

مراحل چاپ عکس روی تیشرت

خب در این مرحله لایه مشکی طرح، چاپ شده است. بطور معمول، جوهری که همرنگ لباس است را چاپ نمی کنند. این نکته را باید هنگام طراحی و آماده سازی طرح در نظر داشت. در این شرایط در طراحی از Gradient استفاده می شود تا بتوان طرح را روی تیشرت با هر رنگی چاپ کرد.

مراحل چاپ عکس روی تی شرت

در مرحله آخر، چاپ لایه جوهر قرمز انجام می شود. می بینید که طرح روی پیراهن زنده و واضح است!

مراحل چاپ عکس روی تیشرت

 چاپ عکس روی تیشرت

در پایان امیدواریم که این مقاله برای خوانندگان مفید بوده باشد. در مقالات بعدی اطلاعات جالب بیشتری در ارتباط با صنعت چاپ روی تیشرت در اختیار شما عزیران قرار خواهیم داد.

۱ Comment
  • ehsan
    Posted at ۱۹:۳۲h, ۱۰ دی پاسخ

    مقاله خوبی بود. ممنون. مقالات دیگه ای هم درباره چاپ و چاپ عکس روی لباس بگذارید.

    1+

Post A Comment